پورتال جامعه ایرونی ها

close
تبلیغات در اینترنت

عضویت در خبرنامه

دیگر مطالب سایت

گالری عکس عکس روز

خرید کارت شارژ، پرداخت قبوض، لایسنس ویروس کش،و...

انرژی مصرفی آیفون از یخچال بیشتر است!

بازدید : 1449
نظرات : 0
یکشنبه 18 اسفند 1392
توسط : علیرضا


ایرونی ها :

 انرژی مصرفی آیفون از یخچال بیشتر است!

انرژی مصرفی آیفون از یخچال بیشتر است!

یک شرکت تحلیل‌گر آمریکایی در پژوهش جدید خود نشان داده که یک دستگاه آیفون نسبت به یخچال خانگی انرژی بیشتری مصرف می‌کند.

ادامه دارد...

تحلیلهای شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری فناوری Digital Power Group نشان داده یخچالهای متوسط جدید سالانه بطور میانگین حدود 322 کیلوبایت ساعت انرژی مصرف می‌کنند در صورتی که میزان انرژی مصرفی آیفون حدود 361 کیلوبایت ساعت در سال است.

بیشتر این انرژی برای شارژ باتری استفاده نمی‌شود بلکه برای تامین انرژی مراکز داده مسؤول ارتباطات بی‌سیم جریان داده در این دستگاهها صرف می‌شود.

بر اساس این پژوهش، سیستمهای ارتباطی جهان از 1500 تراوات ساعت که 10 درصد انرژی جهانی و معادل ترکیب آلمان و ژاپن بوده، استفاده می‌کنند. این میزان مصرف برابر با کل مصرف برق جهانی در سال 1985 است.

تنها یک تراوات ساعت برای تامین برق حدود 90 هزار خانه برای یکسال کافی است.

با افزایش روزانه هوشمند و مرتبط شدن دستگاهها، انتظار می‌رود که ترافیک ساعتی اینترنتی از ترافیک سالانه اینترنتی در سال 2000 متجاوز شود.

در حال حاضر به انرژی زیادی برای تامین نیروی ستون فقرات ارتباطات جهان نیاز بوده و همچنین در آینده نیز با افزایش استفاده سرورها از جریان Netflix به دستگاههای ارتباطی این نیاز بیشتر خواهد شد.

طبق برآوردهای این پژوهش، تا سال 2035 میزان انرژی استفاده شده برای تامین نیروی رایانش ابری نسبت به لامپ تفاوت بسیار کمی خواهد داشت.

شرکت اپل یکی از بزرگترین مشتریان داده‌های ابری بوده و از آن برای تغذیه دستگاههای آیفون و اپل استفاده می‌کند.

متاسفانه بیشتر این انرژی از زغال‌سنگ بوده که برای اپل بیش از 55 درصد است. تا زمانی که زغال‌سنگ ارزان‌ترین منبع انرژی جهان باشد، همچنان بیشترین مورد مصرف را داشته و همکاری بیشتری در گرم شدن آب‌وهوای جهان خواهد داشت.

از آنجایی که کاربرد داده جهانی کاهش نخواهد یافت، اپل در پی راه حل‌های جدید به دنبال استفاده از 100 انرژی تجدیدپذیر است. به گفته اپل، این شرکت، 75 درصد مسیر را به سوی این هدف طی کرده است.

اپل با استفاده از منابع انرژی خورشیدی، بادی، برق‌آبی و زمین گرما قصد دارد تا جای ممکن به تولید کربن خنثی نزدیک شود.
منبع:ایسنا

 

مطالب مرتبط

نظرات

ارسال نظر فعلاً غیر فعال است

برگزیده ها

تبادل لینک باما
از ما حمایت کنید