پورتال جامعه ایرونی ها

close
تبلیغات در اینترنت

عضویت در خبرنامه

دیگر مطالب سایت

گالری عکس عکس روز

خرید کارت شارژ، پرداخت قبوض، لایسنس ویروس کش،و...

نحوه ی فعال سازی خواب زمستانی(Hibernate) ویندوز7

بازدید : 6354
نظرات : 2
شنبه 25 آذر 1391
توسط : علیرضا


ایرونی ها :

نحوه ی فعال سازی خواب زمستانی(Hibernate) ویندوز7

چند باری که رایانه را در حالت Sleep قرار داده بودم اعضای محترم خانواده لطف فرمودند به سبب نیاز مبرمشان به چندراهی برق آن را از رایانه جدا نموده و به مصرف خود در آوردند. غافل از این که کلی از برنامه های ذخیره نشده و صفحه ها مختلف از سایت های گوناگون هنوز باز هستند و من در اولین فرصت در بازگشت به رایانه به تمامی آن ها نیاز دارم. آخرین باری که این اتفاق برای من افتاد چند روز پیش بود که در حال انجام طراحی کتابی در InDesign بودم که نزدیک به ۶ ساعت از وقتم را هم گرفته بود. ۲۰ دقیقه که رایانه را تنها گذاشتم چشمتان روز بد نبیند که سه راهی از رایانه جدا شده بود و همه چیز به ملکوت اعلی پیوسته بود. اینجا بود که تصمیم گرفتم پس از مدت ها به سراغ Hibernate عزیز بروم تا هم به سرعت ویندوز بالا بیاید و هم اطلاعاتم محفظ بماند.

 

همان طور که می دانید زمانی که رایانه در حالت Hibernate قرار می گیرد اطلاعات Ram بر روی هارد دیسک ذخیره می شود و سپس رایانه خاموش می شود. زمانی هم که رایانه می خواهد روشن شود همان اطلاعات را از روی هارد دیسک به رم منتقل می کند و سریعا بوت می شود. امکان Sleep کردن رایانه از ویندوز ویستا به ویندوز افزوده شده است که در این شیوه رایانه سریعا بوت خواهد شد و زمانی که شما رایانه را در این حالت قرار می دهید هسته های پردازنده خاموش می شوند و مصرف انرژی کمتری خواهند داشت، حالتSleep نیازمند استفاده کم اما مداوم انرژیست (۶-۰ وات).

"حالت Sleep نیازمند انرژی بیشتری است، اما سریعتر بارگذاری میشود، در حالیکه حالت Hibernate نیازمند انرژی کمتریست اما نیازمند مدت زمان طولانی تری برای فعال شدن است، به همین دلیل نیز این حالت برای خاموش کردن کامل کامپیوتر به کار گرفته میشود.

بسیار خوب حال برای فعال کردن Hibernate در ویندوز ۷ ابتدا باید Command Prompt را باز کرد. برای این کار از کلیدهای ترکیبی Win+R استفاده می کنیم. و سپس درون آن CMD را تایپ می کنیم و اینتر می زنیم. یا از طریق باز کردن منوی استارت و وارد کردن CMD با فشردن Ctrl + Shift + Enter آن را در حالت admin اجرا می کنیم.

سپس عبارت زیر را در Command Prompt وارد می کنیم.

powercfg /hibernate on

 

سپس با وارد کردن عبارت exit با فشردن اینتر Command Prompt از آن خارج می شویم. اگر هنوز هم Hibernate را در منوی استارت مشاهده نکردیم به مرحله بعد می رویم.

در کادر جستجوی منوی استارت عبارت Power Options را وارد و اینتر را می فشاریم. سپس بر روی “Change when the computer sleeps” از کادر سمت چپ کلیک می کنیم.

 

سپس بر روی “Change advanced power settings” کلیک می کنیم.

 

در زیر مججموعه Advanced Sleep و همچنین Sleep گزینه Hybrid Sleep  را turn off کنید. و حالا می توانید Hibernate را در منوی استارت مشاهده کنید.

امیدوارم این مطلب به کار شما هم بیاید.

مطالب مرتبط

نظرات

این نظر توسط amin در تاریخ 1393/01/05 و 17:03 دقیقه ارسال شده است

ممنون
پاسخ : خواهش می کنم
خوشحالم که شما هم از سایت ایرونی ها خوشتون اومده
ممنون از شما

این نظر توسط Reza در تاریخ 1392/02/30 و 4:39 دقیقه ارسال شده است

عالی بودباتشکرازشمابرای این ترفند.

ارسال نظر فعلاً غیر فعال است

برگزیده ها

تبادل لینک باما
از ما حمایت کنید