پورتال جامعه ایرونی ها

close
تبلیغات در اینترنت

عضویت در خبرنامه

دیگر مطالب سایت

گالری عکس عکس روز

خرید کارت شارژ، پرداخت قبوض، لایسنس ویروس کش،و...

پیشنهاد گوگل برای دامنه بدون نقطه رد شد + علت

بازدید : 1148
نظرات : 0
سه شنبه 13 اسفند 1392
توسط : علیرضا


ایرونی ها :

پیشنهاد گوگل برای دامنه بدون نقطه رد شد + علت

پیشنهاد گوگل برای دامنه بدون نقطه رد شد

برخی کارشناسان هم می‌گویند استفاده از اسامی دامنه بدون نقطه مشکلات فنی متعددی به وجود می‌آورد و از جمله ممکن است نحوه تبادل ایمیل را هم دچار مشکل فنی کند. زیرا این سبک نامگذاری با پروتکل تبادل ایمیل مانند SMTP سازگاری نخواهد د

آیکان، سازمانی که در مورد مباحث ساختاری اینترنت حرف آخر را می‌زند، پیشنهاد گوگل در مورد استفاده از اسامی دامنه بدون نقطه برای تسهیل استفاده کاربران را رد کرد.
به گزارش فارس به نقل از پی سی مگ، نمایندگان شرکت گوگل چندی قبل با ارسال نامه‌ای برای سازمان آیکان از این نهاد خواستند تا سیستمی جدید و بدون نقطه برای اسامی دامنه خلق کند تا استفاده و وارد کردن دامنه‌ها از این طریق تسهیل شود. در صورت موافقت با این پیشنهاد کاربران برای ورود به سایت‌های اینترنتی تنها باید اسامی آنها را به طور متناوب تایپ می‌کردند.

با اجرا شدن این طرح امکان داشت که کاربران با وارد کردن عبارت http://search وارد سایت گوگل شوند. این شرکت همچنین راه‌اندازی برخی آدرس‌های میان‌بر اینترنتی بدون نقطه را هم پیشنهاد کرده بود.

در مقابل، آیکان با این پیشنهاد مخالفت کرده است. علت این مخالفت دغدغه‌های امنیتی و مشکلات مربوط به ثبات دامنه‌های اینترنتی عنوان شده است. در نامه آیکان در این زمینه آمده است: استفاده از آدرس‌های دامنه غیرمتعارف در اینترنت موجب سردرگمی کاربران می شود.

برخی کارشناسان هم می‌گویند استفاده از اسامی دامنه بدون نقطه مشکلات فنی متعددی به وجود می‌آورد و از جمله ممکن است نحوه تبادل ایمیل را هم دچار مشکل فنی کند. زیرا این سبک نامگذاری با پروتکل تبادل ایمیل مانند SMTP سازگاری نخواهد داشت.

فارس

مطالب مرتبط

نظرات

ارسال نظر فعلاً غیر فعال است

برگزیده ها

تبادل لینک باما
از ما حمایت کنید